O nás

Jihočeská společnost Dita výrobní družstvo invalidů Tábor existuje na českém trhu už více než 60 let, byla založena už v roce 1956. Za tuto dobu se táborské výrobní družstvo invalidů zařadilo po bok nejdůležitějších českých firem s různorodými výrobky hojně žádanými nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí – Dita Tábor VDI exportuje 80 procent své produkce do zemí Evropské unie a ostatních států.

Vedle dlouholeté tradice přispívají ke kvalitě výrobků společnosti hlavně moderní technologie. Výroba ve všech čtyřech divizích, mezi něž patří kovovýroba, výroba textilu, plastu a specializované montáže, se pomocí neustálých inovací stále rozvíjí a zdokonaluje. Díky tomu mohou všechny obory činnosti a jejich výrobky prokázat svou kvalitu skvělými referencemi od klientů.

            

Ještě v jedné oblasti podnik DITA na českém trhu vyniká. Je významným zaměstnavatelem osob se zdravotním znevýhodněním. Z celkového počtu 230 zaměstnanců je to více než 50 %. Na pracovištích vedle sebe pracují zdraví lidé a zdravotně handicapovaní občané a družstvo tak dokazuje, že i na tomto jedinečném spojení může úspěšná společnost položit pevné základy a nabídnout tak handicapovaným lidem smysluplné pracovní pozice.

Z vyhlašování nejlepších firem Jihočeského kraje roku 2016 si DITA k 60. narozeninám odnesla dva krásné dárky. Získala titul Odpovědná firma kraje 2016 a v kategorii Firma roku 2016 obsadila druhé místo.